Strona główna

Hodowla Danieli

Hodowla danieli

Chcielibyśmy zaprosić Cię serdecznie do naszej otwartej, ekologicznej, zagrodowej hodowli danieli - pięknych zwierząt z rodziny jeleniowatych. W bezpośrednim sąsiedztwie Domku Pilota znajduje się teren przeznaczony dla naszego stada danieli. Szczególnie dzieci będą zachwycone możliwością ich obserwowania. Będzie to również idealna okazja do wykonania rodzinnych fotografii. Zwierzęta żywią się na ogół same, korzystając z dobroci natury na terenie naszej zagrody, lecz dokarmiane są także owsem oraz sianem. Możliwość obserwowania ich, obcowania tak blisko z dziką naturą, to niesamowite przeżycie!

story-1
dan-1

Zobacz więcej zdjęć

daniel-1

POZNAJ NASZE DANIELE

Senior rodu, Benek, będzie bardzo zadowolony z Twoich odwiedzin. Podobnie jak jego syn Bambi, Sisi z córką, Lusi i Karmel. Nie pogardzą jabłkiem i marchewką. Nasze daniele to prawdziwi smakosze. Oczywiście musisz pamiętać, że są to dzikie zwierzęta i zachować ostrożność w kontaktach. Gospodarze Miłej Doliny pokażą Ci, jak należy postępować z danielami.

daniel-2

Bliskie spotkania

Nasze daniele są codziennie karmione przez ludzi, mają stały kontakt z człowiekiem. Możesz oczywiście w tych rytuałach uczestniczyć. Bliska obserwacja tych pięknych zwierząt to niesamowite przeżycie.

daniel-3

Rozwój stada

Co roku nasze daniele powiększają swoje stado. Pilnuje je dumnie noszący piękne poroże samiec Benek. Zwykle na przełomie czerwca i lipca rodzą się młode. Małe daniele ważą od 3 do 6 kg. Przez pierwsze 3 tygodnie życia żywią się mlekiem matki, a następnie zaczynają zjadać pokarm roślinny. Możliwość obserwowania ich rozwoju to wspaniały czas. Mamy nadzieję, że także i Ty będziesz mieć taką okazję.